ponedeljek, 25. avgust 2014

Letošnji oratorij v znamenju lubenice in dežja

 Počasi se bližamo koncu. Letošnji oratorij je nekaj posebnega:
  •  Veliko število otrok (95) in minimalno število animatorjev (23)
  •  Pojedli smo kar 13 lubenic.

  •  Prvič smo na oratoriju imeli ogromnooo banan. Toliko, da smo iz njih delali smoothije. 
  •  Kar dvoje velike igre smo preživeli v KUDu.
  •  Prišlo nas je obiskat največ "upokojenih" animatorjev, nekateri so se celo ponovno vključili- HVALA! 

V četrtek smo se poslovili od naše Špele (odšla je na Švedsko). V petek še od Žana in Urbana.


  Žanu en velik HVALA! Kot vsako leto se je zelo potrudil. Poiskal nam je veliko sponzorjev, poskrbel za hrano, zavarovanje, dogovore z gasilci...in še cel kup drugih drobnarij. Tole je precej tipična poza- še zadnji klici pred začetkom oratorija.


Delavnice so bile vsak dan pestre. Plesna je gostila trebušne plese, irske plese, hiphop in folkloro.

 Zabijanje žebljev ob izdelovanju gugalnice.

 Risanje in barvanje na majice s Katjo in Beti. Kakšne umetnine smo opazovali in sušili potem v Urhu... za celo modno revijo.

 Na kiparski delavnici so vsak dan ustvarjali. Lončki, posodice, umetnine.

 V BARKI - Društvu za pomoc osebam z motnjo v dusevnem razvoju so nas vsak dan prijazno gostili v svoji kuhinji. Otroci so skupaj z njimi pekli pecivo. Prvi dan so naredili mafine za vse na oratoriju. Drugi dan so pripravili slastne rafaelo kroglice. Tretji dan krofke, ki so jih otroci pojedli v 5 minutah in četrti dan miške. Danes pripravljajo pravo prekmursko gibanico. Njam. Pri tem jih je vodila g. Oblak, mami, ki nam je animatorjem priskočila na pomoč.













sreda, 20. avgust 2014

Očitno nam sonce ni namenjeno

 Danes smo dobili velikansko pošiljko lubenic in banan. HVALA staršem. Otroci so zelo veseli. Tudi pecivo zelo radi jedo, sploh čokoladne muffine.


Zanimivo je kako vsak dan dobivamo obiske. Prihajajo stari animatorji in res smo jih zelo veseli. Prišli so že Matej, Anja Iskra, danes Blažka in naš kitarist Tilen. Z Blažko je prišel tudi bodoči udeleženec.



Med delavnicami so spet nastajali zanimivi produkti:

Tole so produkti iz frizerske delavnice.




Delavnica Ko bom velik je obiskala poligon v Smledniku. Alfakanovci so jim predstavili pasjo šolo in delo s psi. Otroci so bili več kot navdušeni, saj so se res veliko novega naučili.


"Ali veste, da ni priporočljivo božanje kužkov, ki jih ne poznate..." in " Kužek vas zavoha že na 50 m. Voha tudi ali se ga bojite ali ne."




 Inštruktorica Vesna


Po delavnicah smo odšli v cerkev. Skupaj smo se naučili novo pesem: Lepa si in odpeli številne druge.

 Še sreča, da imamo našega kitarista Dominika. Brez njegove kitare bi bilo... žalostno, čudno, tiho (pa žal ne!)  Fant je res pripraven. Ne le za kitaro, ampak se odlično obnese tudi v kuhinji. 




Velike igre smo žal morali spet preživeti v KUDu. To pomeni veliko hrupa, usklajevanja, mirjenja, umazanije
in še česa. Otroci so odšli še v dežju, potem pa je posijalo sonce. In kaj se zgodi potem z animatorji???
TOLE:


IZLET V ZBILJE ODPADE

Pomembno obvestilo za starše. Izlet v Zbilje jutri zaradi slabega vremena odpade! Dobimo se v Smledniku, kot vsak dan. Dobimo se do 9ih na vrtu za župnjiščem.

torek, 19. avgust 2014

Dali bomo vse od sebe

Tole je danes prispelo na naš elektronski naslov. Veseli smo vsakega odziva otrok, staršev in vseh drugih. Hvala.

Dragi oratorijevci
Spet je pred vami in nami poletno druženje, povezano z duhovnostjo in spretnostmi. Starši in krajani smo vam hvaležni, da leto a letom sprejemate odgovornost priprav, izvedbe, vodenja, pospravljanja in iskanja pomoči v denarju, kuhanju, pomivanju in priboljških. To ni lahko, ni plačano, včasih še pohvaljeno ni, čeprav nosi dobro ne le vam ampak celi naši skupnosti, ne le ta teden ampak leto za letom, po svoje tudi prek celega leta. Vezi zaupanja se namreč pletejo skozi daljši čas, deveto leto oratorija pa že nosi grožnjo rutinske izvedbe, naveličanosti, povprečnosti ali prelaganja manj priljubljenih in odgovornejših opravil na druge. Zato vam kot krajanka, mama in prek otrok tudi soudeleženka pred začetkom letošnjega oratorija želim tlakovati pot z dvema sporočiloma:

- z vami je in bo naša skupna podpora in ponos na vas

- računamo na vašo odgovornost za kakovost delavnic, druženja in zaključnih nastopov.

Tisti, ki ste sodelujete že dolga leta ste gotovo najboljši med dobrimi, novinci pa imate čast učiti se od najbolj vztrajnih torej izkušenih, ustvarjalnih in najboljših mladih našega kraja. Bi hoteli še kaj več?

Da, tudi letos oratorija brez poškodb, z obilo smeha, dobre hrane ter nove energije, ki nas bo vse ponesla v jesen.

Župnikovo reševanje zastave, dež, Iskra, lubenice in še kaj...

Najpomembnejše novice današnjega dne:

"Župnik se je žrtvoval in popravil zastavo. Zaradi tega smo lahko nadaljevali oratorij."

Našli smo tako izgubljena Matevževa očala in Veronikin telefon.



Danes smo imeli prvič delavnice.

Za delavnico Gugalnice nam je material prijazno (kot že leta prej) pripravilo podjetje Pohištvo Iskra d.o.o. Pri zabijanju žebljev in vrtanju lukenj sta na otroke pazila Matevž in Lovro.  Vsi pa so se kljub dežju v garaži prav lepo zabavali.



Nekateri so se lotili izdelave šopkov. Takih čisto tapravih. Pri tem je potrebno veliko vztrajnosti, potrpežljivosti, popravljanja, ročnih spretnosti... ampak rezultati so pa čudoviti!  



Ena izmed delavnic je plesna. Danes so jih obiskali iz folklorne skupine Sava Kranj.



 Vse druge delavnice so se v KUDu skrivale pred dežjem, ki nas bo letos očitno spremljal skozi celoten oratorij. Tega res nismo veseli, vendar se prilagodimo in se tudi tam zabavamo.

ponedeljek, 18. avgust 2014

Začeli smo z oratorijem

Začelo se je- tokrat zares! Naša zastava. Ni lepa?

Animatorji smo zelo zadovoljni s prvim dnem. Otroci so tako strašansko pridniiii. Danes so dobili majčke.



Starši so dobili pismo, nekateri so ga pridno prebrali, za tiste, ki ga niste dobili pa tukaj objavljamo najpomembnejše dele.
V torek, sredo in petek se bomo na vrtu za župniščem zbirali od 8.30 do 9. ure, ko bomo začeli s programom. Jutranje varstvo bo potekalo že od 7. ure v kulturnem domu (stranski vhod, zgornje nadstropje levo). Prek dneva bomo skozi igro, ki nam jo bodo vsak dan zaigrali naši animatorji, skozi pogovor in delavnice spoznavali življenje svetega Petra. Po kosilu se bomo malo odpočili, popoldne pa se bomo zabavali ob velikih športnih igrah. Letos bodo zaradi vremenskih razmer vodne igre odpadle. Oratorijski dan se bo zaključil ob 16. uri, takrat pričakujemo, da pridete po svoje otroke. 

V četrtek v primeru lepega vremena načrtujemo oratorij v Zbiljah. Pri tem bi vas radi opozorili, da se bo tamkajšnji oratorij odvijal za okrepčevalnico Sidro ob Zbiljskem jezeru, ki nam je prijazno odstopila prostor. Tam bomo preživeli prav poseben, nekoliko drugačen dan. Prosimo, da ta dan otroke od 8.30 do 9. ure pripeljete v Zbilje. Prav tako Vas prosimo, da ob 16. uri po otroke pridete v Zbilje. Le v primeru, da otroka nikakor ne morete pripeljati do Zbilj, bomo za prevoz iz Smlednika in nazaj poskrbeli animatorji, prosimo pa, da prej to sporočite najkasneje v sredo do 17.00 ure Nežki ali Luciji. 



Letos tradicionalnega piknika s starši ne bo. To smo se odločili zaradi pomanjkanja animatorjev. Ob tem želimo, da spodbudite svoje starejše otroke, da se pridružijo animatorjem, saj brez animatorjev oratorija žal ne bo. 

V soboto bo oratorijski dan nekoliko krajši, zbrali se bomo kot ponavadi, zaključili pa pred kosilom, okoli 12.30 ure.


V nedeljo bomo z našim oratorijem zaključili. Ob devetih bo v cerkvi zaključna sveta maša. V primeru lepega vremena bomo zaključek oratorija - po maši, združili s praznovanjem župnijskega dneva. Poskrbljeno bo za hrano, pijačo in oratorijsko dogajanje. Vse skupaj se bo odvijalo na župnijskem vrtu in ne v KUDu kot ponavadi. Po tradicionalni predstavitvi oratorija se boste lahko pomerili v igrah in drugih aktivnostih, kot na pikniku. Lepo vabljeni, da si že danes rezervirate čas in skupaj z otrokom preživite nekaj časa v oratorijskem vzdušju.